Dnes byla v Kostelci nad Černými lesy slavnostně obnovena autobusová zastávka Pražské integrované dopravy

 

Obnovená zastávka „Komenského“ je situována u nákupního centra v jižní části města a je provedena v novém designu PID. Od 1. září jí bude obsluhovat autobusová linka PID 659. Dojde tak k zefektivnění provozu linky, jelikož se dá očekávat, že díky poloze této zastávky bude větší zájem o tuto linku mezi obyvateli Kostelce nad Černými lesy a okolních obcí.

 

„Za obnovení této zastávky jsem rád, jelikož je umístěna blízko obchodnímu centru a díky ní bude cestování za nákupy nejen pro místní obyvatele, seniory a rodiče s dětmi komfortnější. Zprovozněním této zastávky pro obyvatele Kostelce nad Černými lesy se stává regionální doprava též vnitroměstskou hromadnou dopravou. Zároveň chci poděkovat vedení města Kostelec nad Černými lesy za spolupráci při práci na zprovoznění této zastávky,“ uvedl ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

„Dnes obnovené zastávky jsou výsledkem dobré komunikace a spolupráce mezi IDSK a starosty jednotlivých obcí. Po Covidové pauze jsme obnovili tradici osobního setkávání a zastávky stejně jako vylepšené jízdní řády jsou důkazem, že když je vůle výsledky se dostaví,“ konstatoval Jan Černý, starosta Kostelce nad Černými lesy.

Tato obnovená zastávka plně splňuje Standardy zastávek PID, mezi které patří mj. bezbariérový přístup, díky kterému mohou rodiče s dětmi či senioři do nízkopodlažního autobusu bez problémů nastoupit. Pro snazší cestování veřejnou dopravou proto Integrovaná doprava Středočeského kraje objednává stále více nízkopodlažních vozidel.

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook