Tiskové zprávy

22.2.2024

Středočeský kraj bude testovat novou službu flexibilních autobusů s prvky umělé inteligence

Rada Středočeského kraje dnes schválila a podpořila záměr pilotního zavedení poptávkové veřejné dopravy jako doplňku či alternativy ke klasickým linkovým autobusům. To pomůže rozšířit nabídku veřejné dopravy zejména ve večerním časech v oblastech, kde již není efektivní provoz běžného autobusu s fixní trasou a jízdním řádem. Jako vhodná lokalita pilotního provozu poptávkové dopravy bylo vybráno okolí Českého Brodu s kvalitním železničním napojením na Prahu, ale s chybějící návaznou autobusovou dopravou ve večerních hodinách. Do pilotního projektu budou zapojeny dva mikrobusy. Ty si cestující bude moct objednat pro dopravu do okolních obcí pomocí mobilní aplikace PID Lítačka či telefonické linky. Integrovaná doprava Středočeského kraje nyní připraví vše potřebné pro spuštění zkušebního provozu nové služby v létě 2024. Jízdné bude dle Tarifu PID stejné jako ve stávajících vlacích a autobusech PID ve Středočeském kraji.

14.2.2024

OČEKÁVANÉ KOMPLIKACE V DOPRAVĚ DNE 19. 2. 2024

V souvislosti s ohlášenými protestními akcemi zemědělců, plánovanými na pondělí 19. 2. 2024, očekáváme negativní dopady na veřejnou dopravu, a to především na hranicích Hlavního města Prahy a Středočeského kraje.

8.2.2024

Ve Středočeském kraji budou cestujícím sloužit chytré označníky

Cestování hromadnou dopravou ve Středočeském kraji bude opět o něco komfortnější. Lidem budou na vybraných místech sloužit nové chytré zastávky. Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) již vypsala veřejnou zakázku na dodávku této telematické technologie.

18.12.2023

Od neděle 10. prosince bude do systému PID integrována MHD Příbram

Město Příbram ve spolupráci s Integrovanou dopravou Středočeského kraje, p. o. integruje od neděle 10. prosince 2023 městskou hromadnou dopravu do systému PID.  Tato integrace přináší příbramským občanům především možnost kombinace výhodnějšího jízdního dokladu pro jejich cestu v městských i regionálních spojích. V autobusech MHD Příbram bude nově možné využít veškeré jízdní doklady dle Tarifu PID. Nadále však zde budou platit stávající jízdní doklady dle Tarifu MHD Příbram.

4.12.2023

Změna jízdních řádů od 10. prosince 2023 v rámci systému PID ve Středočeském kraji

V souvislosti s celostátní změnou jízdních řádů v neděli 10. prosince 2023 dochází k trvalým změnám jízdních řádů na železnici i na autobusových linkách v rámci systému PID ve Středočeském kraji.

 
 
 
 
 
 
 

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook