Tiskové zprávy

1.12.2022

Dnes bude spuštěn pilotní provoz webového portálu pro zajištění procesů elektronického podepisování smluv

Webový portál pro zajištění procesů elektronického podepisování smluv (dále jen Portál smluv) umožní transparentní digitální podepsání smluv, které se týkají zajišťování a financování dopravní obslužnosti ve Středočeském kraji. Výstupem Portálu smluv budou elektronicky podepsané dokumenty všemi zainteresovanými stranami. Portál smluv podchytí celkovou agendu v každé podpisové fázi oběhu dokumentu smlouvy a vznikne sjednocené úložiště smluv.

15.11.2022

Dnes bude spuštěna třetí vlna výběrových řízení na nové autobusové dopravce, kteří budou přepravovat cestující ve Středočeském kraji a v hl. městě Praze v rámci systému Pražské integrované dopravy od 1. prosince 2024.

Výběrová řízení na nové dopravce probíhají ve čtyřech vlnách a v každé z nich je soutěženo několik oblastí, který Středočeský kraj samostatně, nebo s hl. městem Prahou objednává. Dne 14. listopadu bude spuštěna třetí vlna a konkrétně se bude jednat o oblast Horoměřicka, Slánska, Berounska, Čáslavska, Mladoboleslavska, Kostelecka, Rožmitálska, Neveklovska, Českobrodska a Mělnicka. Noví autobusoví dopravci začnou provozovat činnost od 1. prosince 2024 na dobu deseti let.

10.11.2022

Řídit autobus by mohli již osmnáctiletí

Česká asociace organizátorů veřejné dopravy (ČAOVD), která sdružuje všechny objednatele veřejné dopravy v České republice, bude apelovat na vládu, aby za určitých podmínek snížila věkovou hranici pro řízení autobusů z dnešních 21 na 18 let. Důvodem je jednak dlouhodobý nedostatek řidičů a také některé podmínky, které neodpovídají realitě, a zbytečně odrazují především mladé lidi vykonávat toto povolání. Ke snížení věkové hranice už přikročili i v některých evropských zemích, například v Nizozemsku.

25.10.2022

Delegace z francouzského metropolitního regionu Nová Akvitánie navštívila Integrovanou dopravu Středočeského kraje

Zástupci měst Bordeaux, La Rochelle, Limoges, Pau a Poities, stejně tak jako zástupci organizátora dopravy Nouvelle Aquitaine Mobilités, dnes navštívili Integrovanou dopravu Středočeského kraje, p.o. Předmětem návštěvy bylo zejména představení integrace veřejné hromadné dopravy v rámci systému Pražské integrované dopravy ve Středočeském kraji, kterou se chtějí zástupci samospráv inspirovat.

11.10.2022

Z důvodu vyčerpané kapacity trati Praha – Lysá nad Labem je omezen provoz vlaků linek S2 a S22

Od dnešní 13. hodiny je zavedena posilová náhradní autobusová doprava z Černého Mostu do Lysé nad Labem. Tyto autobusy nemají žádné mezizastávky.

 
 
 
 
 
 
 

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook