Tiskové zprávy

23.5.2023

Středočeský kraj má na stole strategii zajištění železniční dopravy pro další roky

Středočeský kraj připravuje největší obnovu železničního vozového parku za posledních několik desetiletí. Skok ze stavu železničního muzea do 21. století však nebude zadarmo.  Náklady budou tak vysoké (cca 60 miliard Kč), že bez změny rozpočtového určení daní, na kterém v současné době Středočeský kraj nespravedlivě tratí několik miliard ročně, bude nutné řešit financování celého projektu buď navýšením podílu měst a obcí v celém systému nebo výrazným zdražením jízdného (cca na jednonásobek současného stavu v průběhu několika málo let po roce 2029).

4.5.2023

Vedení IDSK a Středočeského kraje včera jednalo se zástupci obcí z oblasti Kokořínska o budoucí organizaci veřejné dopravy

Výsledkem jednání mezi IDSK, Středočeským krajem a obcemi z oblasti Kokořínska je dohoda na tom, že provoz na Mšence (trať Mělník – Mladá Boleslav) zůstane zachován v turistické podobě, tj. pátky + víkend v letní sezóně, kdy v zimním období (říjen – březen, pouze víkend) budou jezdit čtyři páry vlaků denně a v letním období šest párů vlaků denně. Sníží se počet mimošpičkových autobusů, u některých se změní jízdní řády.

19.4.2023

V sobotu 22. dubna se v Kutné Hoře uskuteční Regionální den PID

Stanice Kutná Hora město se v sobotu 22. dubna stane dějištěm letošního Regionálního dne PID. Na jeho organizaci se podílí integrovaný dopravní systém Středočeského kraje a hl. města Prahy – PID společně s Českými drahami a dalšími partnery. Cestující se během dne budou moci svézt zvláštními historickými i moderními vlaky. Tyto vlaky ráno dovezou cestující z Prahy do Kutné Hory a během dne pak zavítají také do Kolína a Čáslavi. Na závěr akce se pak vrátí zpět do Prahy. Na pravidelných vlacích mezi hlavním a městským nádražím v Kutné Hoře bude tento den nasazen historický motorový vlak. Od nádraží Kutná Hora město budou jezdit po okolí čtyři linky historických autobusů a bude zde připraven i zajímavý doprovodný program.

17.4.2023

Občané Kladna se možná dočkají opětovného zařazení městské hromadné dopravy do integrovaného dopravního systému Prahy a Středočeského kraje – PID.

Občané Kladna se možná dočkají opětovného zařazení městské hromadné dopravy do integrovaného dopravního systému Prahy a Středočeského kraje – PID.

29.3.2023

Regionální den PID v Kutné Hoře - 22. 4. 2023

V sobotu 22. dubna 2023 se uskuteční letošní první marketingová akce Pražské integrované dopravy. Ve spolupráci s národním dopravcem České dráhy a.s. pro vás připravujeme tzv. Regionální den PID, který se uskuteční na vlakovém nádraží Kutná Hora město. Téměř po celý den od 10:00 do 17:00 hodin se můžete těšit na oblíbené jízdy historickými i moderními vlaky nebo na jízdy speciálními autobusy na čtyřech linkách po zajímavých místech v okolí.

 
 
 
 
 
 
 

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook