Tiskové zprávy

17.4.2024

Regionální den PID v Benešově u Prahy - 20. 4. 2024

Třetí dubnovou sobotu 20. 4. 2024 se uskuteční Regionální den PID v Benešově u Prahy. Téměř po celý den od 10h do 17h se můžete těšit na jízdy historickými autobusy, speciálními vlaky a bohatý doprovodný program.

9.4.2024

Ředitelé IDSK a CITYA podepsali memorandum o vzájemné spolupráci v rámci realizace pilotního projektu v oblasti poptávkové dopravy

Rada Středočeského kraje podpořila záměr pilotního zavedení poptávkové veřejné dopravy jako doplňku či alternativy ke klasickým linkovým autobusům v únoru letošního roku. Tento pilotní projekt pomůže rozšířit nabídku veřejné dopravy zejména ve večerním časech v oblastech, kde již není efektivní provoz běžného autobusu s fixní trasou a jízdním řádem. Ředitelé IDSK a CITYA dnes podepsali memorandum o vzájemné spolupráci v rámci realizace pilotního projektu.

27.3.2024

Středočeský kraj a hlavní město Praha připravují soutěž na dopravce, který bude provozovat velkokapacitní vlaky. Na rekordní zakázku bude dohlížet Transparency International

Zakázku na dopravce, který bude na území kraje a Prahy provozovat nové vlakové jednotky pro zhruba čtyři stovky sedících cestujících, bude monitorovat Transparency International (TI). Kraj a Praha se rozhodli tuto nevládní protikorupční organizaci oslovit v předstihu, aby se účastnila a monitorovala průběh realizace nabídkového řízení a potvrdila dodržování zásad transparentnosti a samozřejmě i finální výběr dodavatele. Krajští radní již schválili uzavření smlouvy mezi Integrovanou dopravou Středočeského kraje (IDSK), společností ROPID a TI.

26.3.2024

Zvýšil se počet kontaktních míst Lítačky ve Středočeském kraji

Kartu Lítačka pro cestování ve Středočeském kraji využívá přes 265 tisíc lidí. V tuto chvíli je pro ně přímo v kraji otevřeno 14 prodejních míst, kde si kartu mohou vyřídit či zakoupit dlouhodobé kupóny, a nemusí tak cestovat do hlavního města.

20.3.2024

O víkendu startuje nová sezóna turistických vlaků v Praze a Středočeském kraji

O víkendu 23. a 24. března bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena nová turistická sezóna. Zájemci o poznávání krás středních Čech se mohou těšit na tradiční jízdy do turisticky atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Vedle již osvědčených nostalgických jízd do Posázaví tak letos zamíří parní vlaky do Dobříše nebo do Rožmitálu pod Třemšínem. Rodiny s dětmi a cykloturisté si znovu mohou naplánovat víkendový výlet Cyklohráčkem do oblasti Slánska a i letos tento výletní vlak vyrazí během letních prázdnin dvakrát týdně do dalších nových míst nejen ve Středočeském kraji. Chybět nebudou ani oblíbené vlaky do Českého ráje a oblasti Brd a také řada akcí, které budou organizovat České dráhy ve spolupráci s hlavním městem Prahou, Středočeským krajem, Pražskou integrovanou dopravou a dalšími partnery. Turistická sezóna na železnici potrvá do 28. října. Středočeský kraj navíc láká na neustále rozšiřující se síť cyklostezek.

 
 
 
 
 
 
 

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook