Trvalé změny PID od 11. 12. 2022

V souvislosti s celostátní změnou jízdních řádů v neděli 11. prosince 2022 dochází k trvalým změnám jízdních řádů na železnici i na autobusových linkách v rámci Pražské integrované dopravy. Nový jízdní řád na železnici v pražské aglomeraci nabízí na všech trasách obdobný rozsah nabídky jako v předchozích letech. Na některých linkách se ale poněkud změní časy odjezdů spojů. Největší změny nastanou na trasách směřujících na jih, a to díky dokončení modernizace další části železničního koridoru z Prahy do Českých Budějovic. S tím souvisí i výraznější změny autobusových linek na Voticku. V ostatních částech Středočeského kraje dochází pouze k drobnějším změnám na základě požadavků jednotlivých měst, obcí či cestujících. Na vybraných linkách do Jihočeského, Královéhradeckého a Ústeckého kraje se také rozšíří platnost Tarifu PID.

Změny na železnici

Díky dokončení další části modernizace koridoru z Prahy do Českých Budějovic se cesta mezi oběma městy zkrátí až o 15 minut. Kvůli tomu dojde k výraznějším časovým posunům odjezdů vlaků na linkách S9, R17 a R49. Drobné minutové posuny budou i na linkách S7 ve směru Beroun, S2/S22 ve směru Lysá nad Labem a R41 ve směru Kolín. Kvůli tomu posuneme i návazné autobusy - pražských linek se to dotkne v Klánovicích, Uhříněvsi a Radotíně.

Ve Středočeském kraji dojde k největším změnám na Benešovsku. Vlaky S98 ze Sedlčan budou prodlouženy z Olbramovic až do Benešova místo linky S90, která bude posílena v úseku Olbramovice - Votice. Výrazného posílení se také dočká linka S99, která bude o víkendech jezdit mezi Benešovem a Vlašimí každou hodinu.

Nejdůležitější změny na vlakových linkách PID ve Středočeském kraji:

 • S11 (Pečky - Kouřim): posílení provozu ve špičkách pracovních dnů v úseku Pečky - Plaňany
 • linky S15 a S26 jsou dle požadavku Královéhradeckého kraje přečíslovány na V41 a V51
 • S21 (Nymburk - Jičín): posílení víkendového provozu v úseku Nymburk - Rožďalovice
 • S25 (Městec Králové - Křinec): zastavení provozu víkendové linky, náhrada autobusovou linkou 538
 • S45 (Kladno - Kralupy nad Vltavou): zkrácení cestovních dob a zlepšení přestupních vazeb v Kralupech nad Vltavou
 • S60 (Beroun - Blatná): rozšíření platnosti PID o úsek Slavětín u Březnice – Blatná
 • S66+R26 (Březnice - Mirovice - Písek): rozšíření platnosti PID o úsek Dobrá Voda u Březnice – Čimelice
 • S80 (Čerčany - Světlá nad Sázavou): v úseku Ledeč nad Sázavou - Světlá nad Sázavou přečíslována na S82
 • S90 (Benešov - Tábor): linka je zkrácena do trasy Olbramovice - Tábor s návazností na rychlíky v Olbramovicích; nové vložené spoje Votice - Olbramovice jako přípoj na rychlíky R17 v Olbramovicích
 • S98 (Olbramovice - Sedlčany): prodloužení všech vlaků až do Benešova
 • S99 (Benešov - Vlašim): zkrácení víkendového intervalu cca od 9 do 19 hodin na 60 minut
 • R49 (Praha - Benešov): 1 pár vlaků Praha - Tábor již nepojede v sobotu, 1 ranní vlak v pracovní dny z Olbramovic do Prahy pojede nově již z Votic
 • U12 (Rakovník - Louny - Most): rozšíření platnosti PID o úsek Domoušice – Louny

Úpravy linkového vedení autobusů na Voticku

V oblasti Benešovska budou realizovány v souvislosti s dokončením stavebních prací na železničním koridoru v úseku Sudoměřice – Votice (včetně nového umístění vybraných železničních zastávek) zásadnější úpravy ve vlakových jízdních řádech v regionální i dálkové dopravě, které se promítnou z důvodu návazností i do jízdních řádů autobusových linek:

401   V souvislosti s otevřením obchvatu Olbramovic zřízeny zastávky Olbramovice, Parcely – Olbramovice, žel. st. a Olbramovice, STS.

451   Prodloužení linky (části spojů) o úsek Votice, aut. st. – Votice, žel. st. Rozšíření provozu v pracovní dny o úsek Sedlec-Prčice – Borotín.

519   Pro 1 školní spoj v pracovní dny ráno do Sedlčan zřízena zastávka Štětkovice, Sedlečko.

532   Výrazné posílení v úseku Votice, aut. st. – Votice, žel. st. – Votice, Beztahov včetně zavedení večerního provozu v pracovní dny. V úseku Jankov – Votice nově nejede přes Ratměřice a Odlochovice a nově jede všemi spoji přes Otradovice.

550   Linka nově nejede do Olbramovic, žel. st., ale do Votic, žel. st. a všechny spoje jsou prodlouženy do zastávky Votice, Beztahov.

556   Vybrané spoje jsou prodlouženy o úsek Votice, aut. st. – Votice, žel. st.

558   V souvislosti s otevřením obchvatu Olbramovic zřízena zastávka Olbramovice, Parcely a zrušeny zastávky Olbramovice, Veselka a Olbramovice, STS.

Další trvalé změny autobusových linek

Kromě větších změn v oblasti Voticka dochází také k některým dílčím úpravám jízdních řádů autobusových linek PID ve Středočeském kraji, především v návaznosti na změnu časových poloh vlaků. V Praze se časové posuny spojů nejvíce dotknou linek v oblasti Klánovic, Uhříněvsi a Radotína. Systém PID se rozšiřuje o novou společnou linku s IREDO č. 853 (Městec Králové – Nový Bydžov). Na vybraných linkách také dochází ke změně počtu spojů, úpravě školních spojů a vzniká také několik nových zastávek. Níže jsou uvedeny nejvýznamnější trvalé změny autobusových linek PID.

Změny jednotlivých linek

307   Vybrané spoje v pracovní dny dopoledne jsou prodlouženy o úsek Unhošť – Kladno.

315   Nový spoj v pracovní dny odpoledne z Ml. Boleslavi do Mnichova Hradiště.

322   První spoj v pracovní dny do Kladna jede nově již z Nádraží Veleslavín (původně z Terminálu 1). Zrušen 1 spoj v pracovní dny dopoledne z Prahy do Kladna. Spoje ve špičkách pracovních dnů Kladno, Aut. nádr. – Slaný, Aut. nádr. prodlouženy do/ze zastávky Kladno, Sítná.

323   Nová zastávka Středokluky i ve směru Praha.

332   U vybraných víkendových spojů Praha – Neveklov bude nově nutný přestup v Jílovém u Prahy.

333   Zkrácení jednoho páru spojů v pracovní dny ráno o úsek Nová Zvole – Oleško.

342   Nová zastávka Středokluky i ve směru Praha.

345   1 spoj v pracovní dny odpoledne z Prahy zkrácen o úsek Ml. Boleslav – Mnichovo Hradiště.

348   Vybrané spoje v pracovní dny ráno jsou zkráceny o úsek Ládví – Bulovka.

365   Zrušen 1 spoj v pracovní dny odpoledne z Unhoště do Prahy.

372   1 spoj v pracovní dny ráno do Prahy a 1 spoj v pracovní dny odpoledne z Prahy prodloužen o úsek Zlosyň – Kralupy nad Vltavou.

385   1 spoj v pracovní dny odpoledne z Říčan prodloužen o úsek Mukařov – Svojetice, K Tehovci.

386   1 spoj v pracovní dny odpoledne z Bratronic do Prahy jede nově až z Unhoště.

387   Nový 1 pár spojů v sobotu Praha, Háje – Kostelec nad Černými lesy. 1 spoj v sobotu večer z Kostelce do Prahy jede nově již z Uhlířských Janovic.

389   Nový první spoj v pracovní dny z Nádraží Veleslavín do Slaného.

394   Nový spoj v pracovní dny ráno ze Zdic do Nových Butovic.

400   Zrychlení vybraných spojů v pracovní dny ráno a dopoledne ve směru do Prahy zrušením části zastávek. Obousměrně zrušena zastávka Česká Lípa, Purkyňova-nemocnice.

406   Zrušen 1 pár spojů v pracovní dny v úseku Pelhřimov – Jihlava; nový spoj v pracovní dny odpoledne z Pelhřimova do Vlašimi. Celková úprava víkendového provozu. 1 spoj v pracovní dny ráno je ve Vlašimi prodloužen po trase linky 792 do zastávky ZŠ U Vorliny.

416   Zrušen 1 pár spojů v pracovní dny podvečer Ml. Boleslav – Chloumek, nový spoj v pracovní dny večer z Dobrovice do Chloumku.

417   1 spoj v pracovní dny poledne ze Mcel nově nezajíždí do Smilovic.

418   Prodloužení části spojů do Horek nad Jizerou (tyto spoje nově nejedou přes Brodce); zrušen spoj v pracovní dny ráno z Bojetic do Dobrovice.

421   1 spoj v pracovní dny ráno z Bohouňovic II jede nově již z Újezdce.

425   Nový školní spoj v pracovní dny ráno z Vysokého Újezdu do Loděnic.

426   1 školní spoj v pracovní dny ráno z Rostoklat do Českého Brodu jede nově již z Břežan II.

427   Zkrácení linky o úsek Ml. Boleslav, Aut. st. – Ml. Boleslav, Škoda PC; ve směru Mladá Boleslav zřízena zastávka Ml. Boleslav, V. Klementa.

431   Všechny spoje nově zastavují v zastávce Benátky n. J., Vaněčkova. Pro 1 spoj v pracovní dny ráno do Lysé zřízeny zastávky Skorkov – Skorkov, Podbrahy – Sojovice. Pro 1 spoj v pracovní dny odpoledne z Lysé zřízena zastávka Sojovice.

442   1 pár spojů v pracovní dny ráno prodloužen o úsek Benátky nad Jizerou – Ml. Boleslav; nový spoj v pracovní dny ráno z Lysé do Benátek.

460   Zrušen první spoj v pracovní dny ze Zásmuk do Červeného Hrádku.

534   1 spoj v pracovní dny ráno ze Tří Dvorů do Kolína převeden na linku 535 (prodloužen a jede již z Konárovic).

535   Nový spoj v pracovní dny ráno z Konárovic do Kolína (převeden z linky 534).

538   Zavedení víkendového provozu (5 párů spojů v intervalu 180 minut) jako náhrada za vlaky.

540   1 pár spojů v pracovní dny odpoledne prodloužen o úsek Dymokury – Záhornice.

545   1 spoj v pracovní dny odpoledne z Komárova jede nově přes Těně a Cheznovice.

561   Sloučení 2 ranních spojů v pracovní dny v různých trasách do Rakovníka do jednoho.

563   1 spoj v pracovní dny odpoledne z Rakovníka jede nově také přes Veclov.

570   1 pár spojů v pracovní dny dopoledne prodloužen o úsek Čistá – Kralovice; 1 spoj v pracovní dny ráno z Čisté do Rakovníka jede nově již z Břežan (realizace cca od 21.12.).

571   Nový 1 pár spojů v pracovní dny ráno a 1 pár spojů v pracovní dny odpoledne Rakovník – Chříč. Spoje v pracovní dny odpoledne Rakovník > Kůzová > Milíčov > Čistá nahrazeny spoji Rakovník > Břežany > Čistá.

573   Zrušen 1 pár spojů v pracovní dny dopoledne v trase Čistá – Jesenice. 1 nový spoj v pracovní dny ráno z Čisté do Břežan. 1 spoj v pracovní dny odpoledne z Břežan jede nově až z Čisté. Vybrané spoje nově obsluhují více zastávek na trase linky (realizace cca od 21.12.).

592   1 spoj v pracovní dny ráno do Slaného jede ve Slaném nově přes zastávku U stadionu a nejede přes Mírovou a Rabasovu.

599   Zrušení víkendového provozu (3 páry spojů Městec Králové – Dobšice, Libněves).

622   1 spoj v pracovní dny ráno do Kladna a 1 spoj v pracovní dny odpoledne z Kladna nezajíždí do Zájezdu; zrušen 1 spoj v pracovní dny odpoledne z Okoře do Kladna.

629   1 pár spojů v pracovní dny ráno prodloužen o úsek Družec – Dolní Bezděkov.

630   Nový posilový školní spoj v pracovní dny ráno Braškov, Toskánka – Kladno, Nám. Svobody. Vybrané spoje o víkendu nově neobsluhují zastávky Braškov a Braškov, Toskánka.

631   Nový 1 pár spojů v pracovní dny večer Beroun, Aut. nádr. – Nižbor, Šnárová.

634   Sloučení 2 školních spojů v pracovní dny ráno v trase Hostomice – Osov do jednoho, úprava tras těchto spojů.

639   1 školní spoj v pracovní dny ráno z Osova do Dobříše prodloužen a jede již z Hostomic (náhrada za linku 634).

650   Pro vybrané spoje ve směru Slaný je zřízena zastávka Terezín, škola.

663   Část spojů v pracovní dny ráno a odpoledne prodloužena do/z Odoleny Vody, Dolní nám.

689   Ve směru Mšeno se zřizují zastávky Boreč, cihelna a Boreč, na křižovatce.

706   Nový spoj v pracovní dny ráno Vavřinec – Skvrňov – Zásmuky. 1 pár spojů v pracovní dny poledne zkrácen o úsek Skvrňov – Uhlířské Janovice.

710   Nový 1 pár spojů v pracovní dny odpoledne Chrudim – Podhořany u Ronova n. D.

713   1 spoj v pracovní dny večer ze Sobotky nově projíždí Martinovice a Sukorady.

714   Zrychlení části spojů v úseku Kněžmost – Mladá Boleslav (náhradou je upravena linka 736). Zrychlení 1 spoje v pracovní dny ráno do Sobotky mezi Kněžmostem a Dobšínem. Zrušení 1 spoje v pracovní dny odpoledne z Ml. Boleslavi do Kněžmostu. 1 spoj v pracovní dny večer z Ml. Boleslavi prodloužen o úsek Kněžmost – Dobšín. Všechny spoje nově zastavují v zastávce Ml. Boleslav, Boleslavská.

723   Zrušen 1 pár spojů v pracovní dny v úseku Libáň – Mladá Boleslav. 1 spoj v pracovní dny dopoledne z Ml. Boleslavi prodloužen o úsek Libáň – Kopidlno. 1 spoj v pracovní dny ráno z Kopidlna jede nově také přes Březno.

724   Zrušen 1 pár spojů v pracovní dny večer Mladá Boleslav – Libáň; 1 spoj v pracovní dny odpoledne z Března zkrácen o úsek Domousnice – Veselice; 1 spoj v pracovní dny odpoledne jede nově také přes Dětenice a Kozodírky.

725   1 pár spojů v pracovní dny večer nově projíždí Martinovice a Sukorady.

726   1 pár spojů v pracovní dny ráno prodloužen o úsek Kobylnice – Žerčice a zkrácen o úsek Březno – Mladá Boleslav.

735   Nový spoj v pracovní dny poledne z Kopidlna do Libáně, nový spoj v pracovní dny odpoledne z Kopidlna do Brodku.

736   Linka jede nově přes Dolní Stakory, Valy, Husí Lhotu a Úhelnici a nejede přes Násedlnici. Zrušena zastávka Kněžmost, Malobratřice, hl. sil. Všechny spoje nově zastavují v zastávce Ml. Boleslav, Boleslavská. Nový spoj v pracovní dny odpoledne z Ml. Boleslavi do Kněžmostu. 1 spoj v pracovní dny odpoledne z Ml. Boleslavi zkrácen o úsek Kněžmost – Dobšín.

754   Nová obousměrná zastávka Benešov, Křižíkova.

759   Nová obousměrná zastávka Benešov, Křižíkova.

762   Odpolední spoje z Jesenice jedou nově ve Zlatníkách-Hodkovicích také přes zastávky Břežanská, Slunečná a U Prodejny.

765   Ranní školní spoj ze Sibřiny do Říčan jede nově mezi Spojovací ZŠ a náměstím přes Nemocnici.

768   Všechny spoje nově zastavují v zastávce Benátky n. J., Vaněčkova; nový spoj v pracovní dny ráno Sedlec – Benátky n. J.

770   1 nový pár spojů v pracovní dny odpoledne Benešov – Ostředek.

780   Prodloužení intervalu v pracovní dny odpoledne v návaznosti na vlakovou linku S27.

783   Část spojů v pracovní dny ráno a odpoledne prodloužena o úsek Žehušice – Žehušice, ZŠ.

785   Nový spoj v pracovní dny po poledni z Kolína do Kutné Hory.

796   Vybrané spoje celotýdenně prodlouženy o úsek Čerčany, žel. st. – Pyšely.

797   Nový spoj v pracovní dny dopoledne z Chocerad do Vranovské Lhoty.

801   1 nový pár spojů o víkendech v trase Kutná Hora, hl. n. – Kutná Hora, Žižkov, poliklinika.

802   Poslední pár spojů jede nově denně (dosud jen v pátek a sobotu).

805   2 nové spoje v pracovní dny odpoledne z Kutné Hory do Kolína.

842   1 spoj v pracovní dny ráno do Čechtic nově nezajíždí do Tomic, Stříteže a Černičí.

853   Nová linka PID/IREDO v trase Městec Králové, nám. – Nový Bydžov, Terminál HD (náhrada za linku IREDO č. 153).

 

Změny zastávek

Červený Újezd, Deboreč                 nový název pro zastávku Ješetice, žel. st.

Dobřív, u hřbitova                          nový název pro zastávku Hůrky, rozc. 3,0

Dobřív, Melmatěj                            nový název pro zastávku Strašice, Melmatěj

Chotoviny, rozc. 2.0                        nová zastávka pro linky 401 (stálá)

Chrudim, Čáslavská                        nový název pro zastávku Chrudim, Transporta starý záv.

Jílové u Prahy, Za Humny               nová zastávka pro linky 332, 362, 341 a 956 (na znamení) (cca od 16. 12.)

Kozárovice                                       nový název pro zastávku Kozárovice, kult. dům II.

Mezno, hl. silnice                            nová zastávka pro linku 568 (na znamení)

Mezno, žel. st.                                 zastávka je nově na znamení

Mníšek pod Brdy, závod (hl. sil.)    zrušení zastávky pro linky 317, 393

Nadějkov, Kaliště, rozc. 1.0            nová zastávka pro linku 454 (na znamení)

Oldřichov                                        nová zastávka pro linku 459 (stálá)

Podhořany u Ronova n. D., Pod Zámkem    nový název pro zastávku Podhořany u Ronova n. D., zahrady

Přišimasy, sklady Marca                 nový název pro zastávku Hradešín, sklady Marca

Střezimíř, žel. zast.                          nová zastávka pro linky 451, 569 (stálá)

Zvole, K Jarovu                                nová zastávka pro linku 445 (na znamení)

Žiželice, škola                                  nová zastávka i ve směru Kolín pro linku 536 (na znamení).

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook