Od neděle 10. prosince bude do systému PID integrována MHD Příbram

 

Město Příbram ve spolupráci s Integrovanou dopravou Středočeského kraje, p. o. integruje od neděle 10. prosince 2023 městskou hromadnou dopravu do systému PID.  Tato integrace přináší příbramským občanům především možnost kombinace výhodnějšího jízdního dokladu pro jejich cestu v městských i regionálních spojích. V autobusech MHD Příbram bude nově možné využít veškeré jízdní doklady dle Tarifu PID. Nadále však zde budou platit stávající jízdní doklady dle Tarifu MHD Příbram.

 

„Po několika letech jednání bude město Příbram součástí společné integrované dopravy Středočeského kraje. Jedním z benefitů pro naše občany bude například možnost zakoupit si časovou jízdenku. Na tu bude možné cestovat v rámci MHD Příbram a následně pokračovat například do Prahy a zpět,“ sdělil Vladimír Karpíšek, místostarosta Příbrami.

 „Jsem rád, že můžeme přivítat město Příbram a jeho MHD v systému PID a Standardů dopravní obslužnosti. Organizace tras a jízdních řádů MHD Příbram je nadále v kompetenci města. Současně dochází ke změně označení linek tak, aby byly součástí číselné řady linek PID. Co se týče samotného provozu, tak zde s integrací nedochází k žádným zásadním změnám,“ uvedl Zdeněk Šponar, ředitel IDSK.

Změny v obsluze okrajových částí a sousedních obcí:

 

  • Obce Háje a Dubenec a místní část Příbram-Bytíz jsou nově obsluhovány pouze regionálními linkami PID, především linkou 517. Obslužnost zastávky Bytíz, věznice je zajištěna nově vybranými spoji linky 501.
  • Obec Dubno je nově obsluhována pouze regionálními linkami PID, především linkou 395.
  • Místní části Příbram-Jerusalem a Příbram-Jesenice jsou obsluhovány především regionální linkou 500 a vybranými spoji městské linky 565.
  • Do místní části Příbram-Sázky bude kromě regionální linky 500 nadále zajíždět městská linka 565 dle nového jízdního řádu a vybranými spoji také linky 501 a 507.
  • V obslužnosti obcí Lhota u Příbramě a Podlesí a místních částí Příbram-Brod a Příbram-Zavržice nedochází k žádným změnám.

Tarif a odbavení na linkách MHD Příbram

Tarif MHD Příbram platí na městských linkách 501, 502, 503, 505, 506, 507, 508, 565 beze změny a nově platí také na regionálních autobusových linkách PID (omezení a výjimkami viz níže). Při nástupu do autobusu nahlásí cestující řidiči, za jaký tarif chce cestovat (MHD nebo PID) a o jaký typ jízdního dokladu má zájem.

Regionální autobusové linky

Nedochází k žádným zásadním změnám v trasách a jízdních řádech linek. Z důvodu optimalizace provozu regionální a městské hromadné dopravy na území města Příbram, kterou umožnilo sjednocení tarifní nabídky pro cestující v obou druzích dopravy, dochází ke zkrácení části spojů linek 517 a 531.

  • 517 se zkracuje do zastávky Příbram, aut. nádr. (ranní školní spoj zůstává do zastávky Příbram, III. poliklinika).
  • 531 až do zastávky Příbram, Zdaboř, Žežická jsou spoje zachovány pouze o víkendech a vybrané spoje v pracovní dny, v pracovní dny ve špičkách jsou spoje zkráceny do zastávky Příbram, archiv a v ostatních obdobích do zastávky Příbram, aut. nádr.

Tarif a odbavení na regionálních linkách

Nově na regionálních linkách PID na území města Příbram platí také jízdní doklady MHD Příbram – nejen jednotlivé jízdné placené u řidiče (v hotovosti, elektronická peněženka), ale také jízdné nahrané na čipové kartě.

Na linkách 482, 517, 754 neplatí bezplatná přeprava ani jízdní doklady MHD Příbram nahrané na čipové kartě a nelze pro úhradu jízdného použít elektronickou peněženku. Na těchto linkách je možné zakoupit u řidiče dle místního tarifu MHD Příbram pouze nepřestupní papírový jízdní doklad MHD (18 Kč resp. 9 Kč) placený v hotovosti či platební (bankovní) kartou. Na ostatních linkách PID bezplatná přeprava MHD Příbram platí, ale pouze na území města Příbram.

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook