Dne 15. března bylo na parkovišti u sportovního areálu v Liberci-Vesci slavnostně představeno pět nových vozů Mercedes Intouro

 

Tyto nové autobusy budou od půlky března obsluhovat linky z Prahy do Jablonce nad Nisou, Rokytnice nad Jizerou či do Harrachova přes Mladou Boleslav a Turnov.

 

Autobusy jsou třínápravové a jedná se o faceliftovanou verzi vozidel Mercedes Intouro, která je v provozu ve starším designu ve dvou i třínápravovém provedení běžně v ČR i v Evropě. Pro cestující bude novinkou dálková výbava dle standardů IDOL+PID – celovozová klimatizace, vyšší komfortní sedadla s bezpečnostními pásy. Zajímavostí pak je i enormní délka vozidla – 14,88 m, která umožňuje instalaci 65 sedadel pro cestující a přitom široké zadní dveře (1300 mm) i místo pro kočárek/vozík. Objednatele těší i vysoká kapacita vozu obecně (65 sedadel + 38 míst k stání = 103 osob celkem).

 

„Za tyto nové komfortní autobusy jsem samozřejmě rád, protože budou mimo jiné obsluhovat linky PID 700, 720 a 730 a i díky nim bude cestování do Libereckého kraje komfortní a plně odpovídat očekávání a požadavkům ze strany cestujících,“ uvedl ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

Vozy budou primárně nasazeny na těchto dálkových linkách:

  • 670900 Rokytnice-Jablonec n.N.-Praha
  • 670700 Harrachov-Tanvald-Turnov-Praha-Mladá Boleslav-Praha
  • 670720 Rokytnice-Vysoké-Semily-Mladá Boleslav-Praha

 

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook