Od neděle 11. června dochází u autobusové linky PID 412 k rozšíření víkendového provozu

 

Autobusová linka 412 Praha,Černý Most – Mladá Boleslav – Sobotka – Jičín je v provozu od 12. prosince 2021 a nabízí rychlé spojení hl. města Prahy s Mladou Boleslaví, resp. pokračující spojení na/z území Královéhradeckého kraje.

Od 11. června dojde k rozšíření víkendového provozu na tři páry spojů v celé trase.

Víkendové odjezdy budou z Prahy v 08:55 hod., 13:55 hod., 18:55 hod. směr Jičín, z Jičína pak 06:35 hod., 12:35 hod. a 16:35 hod. + 20:35 hod. v neděli pouze do Mladé Boleslavi. Pro cestující zde bude platit tarif PID z Prahy do Jičína a tarif IREDO z Mladé Boleslavi do Jičína. Zároveň s posílením víkendového provozu linky 412 dojde k optimalizaci linky 713 Mladá Boleslav – Sobotka, kdy bude snížen počet párů spojů na této lince o dva.

 

„S blížící se letní sezonou v Českém ráji jsme se rozhodli pro posílení víkendového provozu.  Linka 412 se mezi cestujícími těší velkému zájmu, takže jsem přesvědčen, že cestující rozšíření tohoto jízdního řádu uvítají,“ konstatuje Zdeněk Šponar, ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje.

„Rozšíření víkendového provozu v úseku Mladá Boleslav – Jičín bylo realizováno ve spolupráci Královéhradeckého a Středočeského kraje. Touto změnou zajistíme pro obyvatele Jičínska dostupné ranní spojení do Prahy, pro obyvatele Prahy a Mladé Boleslavi pak přímé spojení do Českého ráje. Nové víkendové spoje na lince 412 vhodně doplní stávající nabídku dálkových spojů na trase Jičín – Praha,“ konstatuje Václav Řehoř, radní pro dopravu Královéhradeckého kraje.

 

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook