Od neděle 11. června dochází u autobusových linek PID 388 a 389 k rozšíření víkendového provozu a posílení provozu v ranní přepravní špičce pracovního dne

 

U autobusových linek PID 388 a 389 Praha – Slaný bude z důvodu překročení kapacity u většiny víkendových spojů posílen provoz v tomto období. S ohledem na výsledky přepravních průzkumů dojde rovněž k posílení provozu linky PID 388 v ranní přepravní špičce pracovního dne na odjezdu ze Slaného o dva páry spojů.

Posílení provozu rovněž zlepší víkendovou vnitroměstskou veřejnou dopravu ve Slaném. Linky PID 388 a 324 budou nově pro cesty na sídliště v prokladu a cestujícím nabídnou souhrnný interval 60 min. (namísto 120 min.) s garantovaným přestupem linek 324 a 389 na autobusovém nádraží ve Slaném. 

Zároveň s posílením víkendového provozu linek PID 388 a 389 dojde od 11. června k optimalizaci jízdního řádu linky 592, kdy budou po projednání s obcemi zrušeny tři páry spojů na katastru města Slaný.

„Na základě žádosti města a následně našich interních průzkumů jsme se rozhodli pro posílení provozu linky PID 388 a 389. Rádi bychom cestujícím nabídli komfort, který od integrovaného dopravního systému Středočeského kraje a Prahy očekávají,“ doplnil Zdeněk Šponar, ředitel IDSK.

Vzhledem ke zkušenostem našich občanů s přetíženými spoji v ranní špičce a o víkendech, jsme vstoupili v jednání s Integrovanou dopravou Středočeského kraje. Výsledkem je navýšení spojů v těchto časech téměř o dvojnásobek, a to bez výrazného navýšení platby města Středočeskému kraji. K řešení nevyhovující situace jsme se zavázali v rámci podzimních komunálních voleb. Jedná se tak o další ze splněných slibů. Pevně věřím, že změna jízdních řádů zvedne komfort cestování do Prahy pro občany Slaného a přilehlého okolí,“ řekl Pavel Rubík, místostarosta Královského města Slaný.

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook