Hořovice jsou desátým městem Středočeského kraje, kde si lze zařídit Lítačku nebo zakoupit předplatní kupon

 

Vyřídit si předplatní kupon nebo vydání karty Lítačka, která slouží jako průkazka na veřejnou dopravu v rámci systému Pražské integrované dopravy, je od listopadu roku 2020 možné bez nutnosti cestovat do metropole – a to již v deseti městech Středočeského kraje. Od začátku února je to možné také v Hořovicích.

 

Roli kontaktních míst zastávají většinou vybrané nádražní pokladny Českých drah. Lítačku je nadále možné samozřejmě vyřídit i on-line, a to na www.pidlitacka.cz. Jízdenky i předplatní kupony je také možné zakoupit prostřednictvím mobilní aplikace PID Lítačka.

Díky otevření desátého kontaktního místa v Hořovicích je občanům středních Čech dostupnější pořízení předplatního kuponu v rámci systému Pražské integrované dopravy - bylo to možné zejména díky spolupráci Operátora ICT, Dopravního podniku hl. m. Prahy, Českých drah a organizátorů integrované dopravy IDSK a ROPID.

„Za otevření kontaktního místa v Hořovicích jsem samozřejmě rád, zejména po překonání počátečních problémů, protože to je další zpřístupnění integrované dopravy občanům,“ uvedl radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký.

 „I když si lze jízdenky a předplatní kupony zakoupit prostřednictvím mobilní aplikace, tak je určitě dobře, že je zde stále možnost i nákupu prostřednictvím kontaktního místa, a to včetně poradenství – a to teď již v deseti městech Středočeského kraje,“ doplnil ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

„Občané Hořovic a okolí byli zvyklí na fungování kontaktního místa, kde si mohli koupit nejen jízdenky, ale také získat potřebné informace ohledně veřejné autobusové dopravy. Jsme proto rádi, že město ve spolupráci s IDSK mohlo tuto službu občanům zajistit, a to i s tím, že městský rozpočet nese většinu nákladů na provoz,“ dodal Jiří Peřina, starosta města Hořovice.

 

Zde je odkaz na přehled předplatních jízdenek, které se vyplatí při pravidelném dojíždění: https://pid.cz/primestske-cestovani/?tab=2

 

Prodejní místa Lítačky ve Středočeském kraji

- Benešov (Nádražní 300)

- Beroun (Nádraží 129)

- Čáslav (Tyršova 208/27)

- Kolín (Rorejcova 573)

- Kralupy nad Vltavou (Nádražní 55)

- Mladá Boleslav (třída Václava Klementa 1459)

- Nymburk (Petra Bezruče 361/1)

- Rakovník (Nádraží 191)

- Vlašim (Nádražní 347)

- Hořovice (Náměstí Boženy Němcové 808/11)

 

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook