V sobotu 22. dubna se v Kutné Hoře uskuteční Regionální den PID

 

Stanice Kutná Hora město se v sobotu 22. dubna stane dějištěm letošního Regionálního dne PID. Na jeho organizaci se podílí integrovaný dopravní systém Středočeského kraje a hl. města Prahy – PID společně s Českými drahami a dalšími partnery. Cestující se během dne budou moci svézt zvláštními historickými i moderními vlaky. Tyto vlaky ráno dovezou cestující z Prahy do Kutné Hory a během dne pak zavítají také do Kolína a Čáslavi. Na závěr akce se pak vrátí zpět do Prahy. Na pravidelných vlacích mezi hlavním a městským nádražím v Kutné Hoře bude tento den nasazen historický motorový vlak. Od nádraží Kutná Hora město budou jezdit po okolí čtyři linky historických autobusů a bude zde připraven i zajímavý doprovodný program.

„Během kutnohorského Regionálního dne PID nabídneme návštěvníkům nevšední jízdy našimi historickými, ale i moderními vozidly. Na trati z pražského hlavního nádraží přes Kolín do Kutné Hory hl.n. se představí moderní jednotka InterPanter, jejíž obdoba se již zanedlouho stane pravidelnou součástí dopravy na této lince. Zájemce také v sobotu zavezeme motorovým vozem na prohlídku přímo do bývalého kutnohorského depa, které má nyní v pronájmu firma WYNX Pool a zajišťuje zde opravy kolejových vozidel,“ říká Jakub Goliáš, ředitel Oblastního centra obchodu Střed Českých drah.

„Mezi stanicemi Kutná Hora hl.n. a Kutná Hora město bude během akce nasazena na pravidelných vlacích historická motorová souprava. Ve všech vlacích bude platit tarif Českých drah i Pražské integrované dopravy. Jízda na prohlídku areálu bývalého depa bude zdarma,“ doplňuje Jakub Goliáš.

„Jsem velmi rád, že můžeme jako organizátor středočeské dopravy opět představit a vysvětlit návštěvníkům výhody cestování integrovanou veřejnou hromadnou dopravou. Nejen na našem stánku, ale i od mých kolegů si návštěvníci jistě odnesou mnoho pozitivních dojmů svázaných s problematikou plánování a provozu nejen autobusů, ale i vlaků v našem systému PID,“ říká Zdeněk Šponar, ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje, a doplňuje: „Návštěvníci se během akce budou moci svézt také historickými autobusy. Celkem budou v provozu čtyři linky, které spojí kutnohorské městské nádraží se zajímavými místy ve městě i jeho okolí. Linka PID 1 sveze cestující do pivovaru v Malešově, spoje linky PID 2 pojedou k zámku Kačina, linka PID 3 bude okružní přes Karlov, průmyslovou zónu, Vrchlici a kolem chrámu sv. Barbory zpět na městské nádraží a spoje linky PID 4 bude možné využít k návštěvě rozhledny Havířská bouda. Linky PID 1 a PID 2 zajistí autobusy Karosa B961 a Ikarus280, na všech spojích linky PID 3 a většině spojů linky PID 4 pak pojede autobus Škoda 706 RTO s vlekem. Na pravidelné lince PID 533 z Kutné Hory do Týnce nad Labem navíc bude jezdit retro Karosa. Mimořádné linky PID 1 až PID 4 budou přepravovat cestující zdarma.“

Během Regionálního dne PID bude možné navštívit za zvýhodněné vstupné řadu památek. Kromě všech již zmiňovaných turistických cílů, ke kterým pojedou historické autobusy, budou mít návštěvníci slevu také v sedlecké kostnici, katedrále Nanebevzetí Panny Marie, Českém muzeu stříbra, Galerii Středočeského kraje, Vlašském dvoře – královské mincovně a v Muzeu kutnohorských pověstí, duchů a strašidel. Slevové poukázky získají cestující v historických autobusech a ve stánku PID.

Na nádraží Kutná Hora město bude připraven také doprovodný kulturní program. O hudební, pěvecká a taneční vystoupení se postará ZUŠ Kutná Hora, ZŠ Jana Palacha – sbor Palášek a další. České dráhy odsud zajistí jízdy motorovým vozem pro zájemce o prohlídku bývalého depa a nejen děti se zde budou moci svézt na unikátní pákové drezíně. Na nádraží budou také informační stánky Českých drah a PID, stánek firmy Locomotif s nabídkou oblečení a doplňků s dopravními motivy a další prodejci zboží s dopravní tematikou. Zajištěn bude i prodej občerstvení.

© 2021 Vytvořil: COMPUTER HELP, spol. s r. o.  |  Design: Vibes Vision

Facebook