od 10.12.2017

Integrace oblasti Byšicka, Kokořínska a Všetatska

Od 10.12.2017 došlo k integraci veřejné dopravy v oblasti Byšicka a Kokořínska a Všetatska. Na jednu jízdenku je možné jezdit zaintegrovanými oblastmi Středočeského kraje vlaky i autobusy, ale např. i pražskou MHD

INTEGRACE BYŠICKOod 10.12.2017

Integrace Velvarska

Od 10.12.2017 došlo k integraci veřejné dopravy v oblasti Velvarska. Na jednu jízdenku je možné jezdit zaintegrovanými oblastmi Středočeského kraje vlaky i autobusy, ale např. i pražskou MHD

INTEGRACE VELVARSKO


 11. listopadu 2017

Z Kouřimska na 1 jízdenku do Prahy i do Kolína


Od 11. listopadu 2017 dochází ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK a ROPID společně s městy, obcemi a autobusovými dopravci k rozšíření integrace veřejné dopravy v oblasti Kouřimska.

 Na jednu jízdenku bude díky sjednocení více systémů možno jezdit autobusy i vlaky nejen v oblasti Kouřimi a okolí, ale také například pražskou MHD. Díky Tarifu Pražské integrované dopravy (PID) cestující výrazně ušetří zejména při pravidelném dojíždění a na linkách PID v rámci pásmové i časové platnosti lze libovolně přestupovat mezi jednotlivými linkami různých dopravců.

Integrace na Kouřimsku přináší nejen zlepšení dopravní obsluhy a zjednodušení orientace při pravidelných i nahodilých cestách, ale vzniká rovněž řada nových přímých spojení, na linkách se zpravidelňují intervaly a zlepšují se návaznosti a koordinace spojů. Jízdní řády se přizpůsobují současným přepravním potřebám, zavádějí se nové spoje večer a o víkendu. Jízdní řády výše uvedených linek byly připravovány s dopravci OAD Kolín a ČSAD POLKOST, které provoz nových či prodloužených linek zajišťují.

Nová přímá linka 421 Kolín - Kouřim - Sázava
Prodloužená linka 421 nabízí nově přímé spojení významných regionálních center Středočeského kraje - Kolína, Kouřimi a Sázavy. Díky vzájemným návaznostem s linkou 381 (Praha - Kutná Hora) v zastávce Ždánice, U Jánů se navíc možnosti cestování rozšiřují také na další spojení:

Praha - Kouřim
Praha - Horní Kruty
Kouřim - Kutná Hora
Sázava - Kutná Hora
Kostelec nad Černými lesy - Kolín
Jízdní řády linek 381 a 421 jsou vzájemně v zastávce Ždánice, U Jánů sladěny tak, aby bylo možné přestoupit v uvedených směrech nejen v pracovní dny, ale i o víkendech. Také na lince 381 se rozšiřuje počet spojů mezi Zásmuky a Kutnou Horou pro zlepšení spojení z Kouřimska, Černokostelecka a Sázavy do Kutné Hory a zpět.

Ostatní linky na Kouřimsku a jejich koordinace
Spojení z Kouřimi do Kolína kromě linky 421 zajistí nová linka 424 vedena přes Toušice a Dolní Chvatliny. Jízdní řády linek 421 a 424 jsou vzájemně zkoordinovány, aby se pro spojení z Kouřimi, Polních Voděrad, Lošan a Radovesnic do Kolína jejich spoje vzájemně střídaly a doplňovaly. Souhrnný interval linek 421 a 424 činní v ranní a odpolední špičce pracovního dne 30 minut, dopoledne 60 minut a o víkendu 120 minut.

Linka 422 v trase Český Brod - Vitice - Kouřim bude nově prodloužena o úsek Kouřim - Plaňany - Kolín, čímž také zajistí řadu nových přímých spojení. Bez přestupu bude možno cestovat například z Vitic nebo Dobrého Pole do Kolína či z Klášterní Skalice na vlak do Českého Brodu. Jízdní řád linky 422 je přizpůsoben návaznostem na vlaky v Českém Brodě pro spojení do Prahy i zpět. I zde můžete cestovat na jednu jízdenku - již v autobuse lze zakoupit jízdenku, která platí nejdříve v autobuse, pak ve vlaku a následně například v pražském metru či tramvaji.

Linka 450 v trase Vrbčany - Plaňany - Polní Voděrady je určena převážně pro spojení dětí do škol v okolí Plaňan, a tudíž je provozována pouze v pracovní dny školního roku vybranými spoji.

Více informací naleznete ZDE

 4. září 2017

Pozvánka na akci Byšičky slaví 300 let


Osadu Byšičky dělí od Lysé nad Labem, jejíž součástí osada je, necelé čtyři kilometry. To není taková vzdálenost, aby vás odradila od návštěvy líbezné barokní vsi založené před třemi sty lety.

Tato stavební památka s nevšedním půdorysem vařečky s okrouhlou návsí je chráněna státem. Určitě stojí zato poznat ji i se svým kouzelným okolím luk, lesů a tůní. Tahle ves s pětapadesáti obyvateli se totiž chystá své třistaletí náležitě oslavit. Čtrnáct sousedů otevře své dvory k provozování stylových šenků, na dvou pódiích se představí profesionílní a amatérští umělci, chystáme i další zajímavé programy. Například zahajovací scény s přivítáním zakladatele obce Františka Antonína hraběte Šporka se účastní na 25O účinkujících. Mezi nimi se objeví také myslivečtí trubači, kteří zde uskuteční svůj národní sraz.

Oslavy proběhnou v sobotu 9. září 2017 a více informací naleznete na www.bysicky.cz.

Využijte možnost dopravy linkou 431, která bude v uvedenou sobotu mimořádně v provozu ve zvláštní trase, s jízdným zdarma a svést se můžete i historickým vozidlem.

13. červen 2017

Návrh železničního jízdního řádu pro období od 10. 12. 2017 do 8. 12. 2018


Připomínky a podněty v regionální dopravě lze k návrhu uplatnit na adrese idsk@idsk.cz do 10. 7. 2017 a do předmětu emailu, prosím, uveďte "Připomínka k Návrhu JŘ 2017/2018".

K vlakům dálkové dopravy lze připomínky a podněty uplatnit  u Ministerstva dopravy ČR. Správa železniční dopravní cesty, státní organizace připomínky a podněty k Návrhu jízdního řádu nevyřizuje.

S ohledem na nutnost koordinace jednotlivých podnětů a připomínek se Správou železniční dopravní cesty s. o. jakožto provozovatelem dráhy Vám bohužel nemůžeme zaručit zaslání odpovědi k Vašemu dotazu či podnětu ve lhůtě 30 dnů. Děkujeme Vám za pochopení.

ZDROJ A NÁVRH JŘ PRO PRAHU A STŘEDOČESKÝ KRAJ:  viz odkaz níže
NÁVRH ŽELEZNIČNÍHO JÍZDNÍHO ŘÁDU PRO PRAHU A STŘEDOČESKÝ KRAJ

18. květen 2017

POZVÁNKA NA KONFERENCI


Zveme Vás na konferenci:

INTEGROVANÁ DOPRAVA PRAHY A STŘEDOČESKÉHO KRAJE

22. května 2017 od 13:00, Velký sál Zastupitelstva hl. m. Prahy, Mariánské nám. 2, Praha 1

14. ČESKÉ DOPRAVNÍ FÓRUM

UDĚLENÉ ZÁŠTITY

Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského krajePetr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Praha a radní pro dopravu a evropské fondy

PROGRAM_ID_22 5 2017_PRAHA_(akt _18 5 ).pdf PROGRAM_ID_22 5 2017_PRAHA_(akt _18 5 ).pdf
Size : 197.39 Kb
Type : pdf


15. květen 2017

Pozvánka na středočeský železniční den na Benešovsku dne 27. května 2017

V sobotu 27. května 2017 cca od 10:00 do 17:00 se bude v železniční stanici Benešov u Prahy a okolí konat středočeský železniční den naplněný jízdami historických i moderních vlaků, bohatým doprovodným programem v Benešově i možností svezení historickým autobusem na zámek Konopiště.

Ve zvláštních vlacích bude platit Tarif PID a ČD, jízdy historickým autobusem budou zdarma.

Leták a plakát k železničnímu dni jsou k dispozici ve formátu PDF níže.

 

3. duben 2017

Středočeský kraj má vlastního koordinátora veřejné dopravy – Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK)

Obdobu pražské společnosti ROPID založil přímo Středočeský kraj, začala fungovat 1. dubna. Úkolem IDSK bude vytvoření jednotného integrovaného dopravního systému na území Středočeského kraje a Prahy, ve kterém by cestující mohli jezdit vlaky, autobusy, metrem a dalšími prostředky na jednu jízdenku. Organizace také připraví výběrové řízení na autobusové dopravce, které musí krajský úřad vybrat do roku 2019.

IDSK by měla úzce spolupracovat se společností ROPID, která organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a blízkém okolí víc než dvacet let. Lidem by měl nový systém dopravy umožňovat cestování na stejný tarif v centru metropole i za jejími hranicemi a vzájemnou návaznost spojů. „Středočeský kraj chce výhody integrované dopravy pro cestující rozšířit na celé své území. Dohodli jsme se proto na úzké spolupráci s Prahou a společností ROPID a zakládáme vlastní příspěvkovou organizaci Integrovaná doprava Středočeského kraje, která bude kromě vlastní koordinace veřejné dopravy i odborným pomocníkem pro města a obce“, uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Společnost bude sídlit v Praze v budově organizace ROPID. Zaměstnávat by měla 15 lidí a její roční rozpočet by neměl překročit 20 milionů korun. „Kvůli následným výběrovým řízením na dopravce potřebujeme integraci jednotlivých oblastí kraje stihnout do konce roku 2018, proto potřebujeme nové odborníky, kteří by mohli práce urychlit,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO 2011).

Společně s integrací bude IDSK řešit koordinaci, hospodárné, efektivní a účelné zajištění dopravní obslužnosti mezi jednotlivými středočeskými městy, obcemi a Prahou, kontrolovat plnění standardů kvality jednotlivých dopravců i spolupráci na modernizaci a vývoji vozového parku. Ředitelem společnosti bude Pavel Procházka, který vyhrál výběrové řízení a do funkce ho jmenovala Rada Středočeského kraje 9. března 2017. „ROPID a IDSK budou sídlit ve stejné budově, tak aby spolupráce byla co nejefektivnější. Budeme řešit dopravu pro 2,5 milionu obyvatel. Čeká nás mnoho nelehkých úkolů, ale věřím, že to společně zvládneme,“ představil svoje priority ředitel IDSK Pavel Procházka.

ZDROJ: viz odkaz níže

zřizovatel Integrované dopravy Středočeského kraje

Partner v systému

© Copyright Integrovaná doprava Středočeského kraje, příspěvková organizace