8. listopadu 2021

Z Kralup nad Vltavou vyjely RegioSpidery, nahradily motoráky řady 810

Cestující jedoucí z Kralup nad Vltavou do Loun a Velvar budou ode dneška vozit moderní vlaky. České dráhy tu v rámci zkušebního provozu nasadí čtyři nízkopodlažní motorová vozidla typu RegioSpider. Vlaky nahradí motoráky řady 810, které na tratích jezdí nyní.

„Pracujeme na tom, aby cestování vlaky bylo pro cestující komfortní a odpovídalo požadavkům a očekáváním, které jsou v dnešní době na ně kladeny. Tyto Regiospidery nahradí starší a již nevyhovující motorové jednotky 810 a jsem přesvědčen o tom, že cestující s jejich nabízeným servisem budou spokojeni,“ uvedl radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký.

„Nasazení těchto komfortnějších vozidel, byť v rámci zkušebního provozu, vnímám na obou tratích jako jeden z dalších kroků v modernizaci veřejné dopravy. Přepravní komfort 21. století je pro nás prioritou i v odlehlejších částech kraje. Nízkopodlažní vlaky nabízejí pohodlné a bezpečné cestování osobám se sníženou pohyblivostí, především vozíčkářům a seniorům, ale současně i cyklistům nebo maminkám s dětmi,“ konstatoval ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

Tyto zánovní vlaky získaly České dráhy na konci loňského roku z Německa od dopravce SWEG. „Čtyři moderní nízkopodlažní motorové jednotky Stadler RS1 budeme na tratích z Kralup nad Vltavou do Loun a Velvar testovat pro možné budoucí využití typově obdobných vozidel ve Středočeském kraji,“ popisuje člen představenstva ČD a náměstek pro osobní dopravu Jiří Ješeta a dodává: „Vlaky byly vyrobeny v roce 1997 a cestujícím nabídnou 71 míst k sezení, prostorný interiér, bezbariérový přístup a dostatek místa. S délkou přes 25 metrů a váhou kolem 50 tun dosahují maximální rychlosti 120 km/h, podvozkový pojezd vozidla navíc lépe absorbuje nerovnosti kolejiště a tím zásadně zlepšuje jízdní komfort.“

Vlaky budou na trati jezdit více než rok, potom je čeká modernizace. České dráhy dovybaví vlaky Wi‑Fi, úpravami projde audiovizuální informační systém, instalována bude klimatizace a elektrické zásuvky, dojde i k přečalounění sedaček a přelakování vozidel do barev podle požadavku objednatele.

České dráhy již nyní jednají se Středočeským krajem o pořízení typově obdobných moderních vozidel, která by zlepšila kvalitu cestování nejen na této trati, ale i na jiných regionálních tratích ve středních Čechách.

Stejný typ vozidel národní dopravce provozuje již řadu let pod názvem RegioSpider v Libereckém kraji nebo na Vysočině. Tyto zánovní vozy z Německa nově jezdí také na severu Čech na železniční lince U11 Postoloprty – Louny – Česká Lípa.


13. října 2021

Od pondělí 11. října došlo k posílení autobusové linky 349 Mělník – Praha

Cestujícím, kteří využívají autobusové spojení Mělník – Praha se od pondělí 11. října zlepšilo dojíždění do hl. města Prahy, kdy došlo k posílení autobusové linky 349 na úroveň cca 70 % předcovidového stavu.

V současné době je předpoklad, že by se jízdní řád linky 349 vrátil do předcovidového stavu od 1. listopadu stejně jako linky 369 v pracovní dny.

Autobusová linka 349 je o cca 10 min. rychlejší při cestě do Prahy než linka 369 a od 11. října jezdí v ranní špičce v 15 min. intervalech.

Co se týče obnovení plného víkendového provozu na lince 369, tak zde záleží kromě stavu řidičů také na dohodě s městem Mělník, neboť část spojů byla financována z jeho rozpočtu.

V měsících říjnu a listopadu budou probíhat v celé síti PID ověřovací přepravní průzkumy, na základě kterých bude po jejich vyhodnocení případně upravena nabídka na jednotlivých linkách.

 

8. září 2021

Projektanti regionální autobusové dopravy IDSK se včera zúčastnili Setkání starostů měst a obcí s vedením Středočeského kraje v hotelu Clarion, kde diskutovali se starosty o dopravní obslužnosti ve středních Čechách.

Projektanti regionální autobusové dopravy IDSK se včera zúčastnili Setkání starostů měst a obcí s vedením Středočeského kraje, kde diskutovali se starosty o dopravní obslužnosti ve středních Čechách.

zřizovatel Integrované dopravy Středočeského kraje

Partner v systému

© Copyright Integrovaná doprava Středočeského kraje, příspěvková organizace